Kolik odesílání stojí - Free SMS Sender

3.3.2012

Free SMS Sender podporuje odesílání běžné = placené SMS. Odeslání placené zpávy je nutné potvrdit.
Používání placených zpráv nebo potvrzení před odesláním lze vypnout.

Množství přenesených dat je závislé na počtu nutných dotazů na server. Aplikace načítá stránky(webové brány) stejně jako prohlížeč, akorát bez obrázků apod.

Odesílání je naprosto nevhodné při platbě za přenesená data. Pokud nemáte datový tarif, používejte k odesílání pouze wifi sítě!

Rychlost odesílání je závislá na dostupnosti webových bran(stránek), typem připojení k internetu a jeho rychlostí, telefonem(dostupná RAM atd.). Nekvalitní připojení nebo nedostupnost serveru aplikace reprezentuje jako „Server je nedostupný“ nebo „Nepodařilo se načíst odpověď ze serveru“.

Například:

Při odeslání přes Vodafone CZ se 2x načte stránka, načte captcha obrázek, odešle zpráva a odešle statistika:
7KB + 50KB + několik desítek KB pro odeslání zprávy a načtení výsledku + pár KB statistika = cca 200 KB = 200 * 0,06 Kč/KB = 12Kč !!!   čísla berte s rezervou

Některé brány podporují odesílání přes API rozhraní. Díky tomu se zpráva odešle bez nutnosti zdlouhavého načítání celých stránek a hledání výsledku. Při odesílání přes API je přenesena pouze zpráva, příjemce, jméno, heslo a další z nastavení. Takže je datová náročnost i rychlost odesílání o poznání lepší.

Máte změřeno kolik dat se spotřebuje při odesílání? Podělte se v komentářích.